Cestování na vlastní pěst!


Doprava:


Nejoblíběnější je asi letecká doprava (pohodlí, rychlost a to většinou i za dobré peníze). Ceny letenek dost často kolísají, takže pokud tedy narazíme na nějaké opravdu levné, musíme jednat ihned a koupit je bez rozmýšlení. Také je dobré nakupovat přímo u leteckých společností.

U cestování autobusem, vlakem, autem, či stopem většinou šetříme peníze na úkor pohodlí, takže záleží na tom, co preferujeme, ale na druhou stranu prožijeme větší dobrodružství než v letadlech!
dívka před terminálem.jpg 


Ubytování:


Podobně, jako hledáme nejlevnější letenky, hledáme i vhodná ubytování. Pokud vyloženě nestojíme o předražené hotelové pokoje, můžeme se svěřit stránkám (jako Airbnb), kde seženeme velmi pohodlně dům, byt, či pokoj v soukromí. Také se tak můžeme seznámit a potkat s majiteli, kteří nám do budoucna mohou být pro pronájmem užiteční.
potřeby cestovatelky.jpg 


Cestovní pojištění:


Vždy je dobré myslet na cestovní pojištění!

 


Finance:


Nespoléhejme na to, že lze všude platit kartou. Výběry z bankomatů v cizí zemi bývají drahé, proto mysleme i na dostatečné finanční zajištění v hotovosti.
odpočinek u jezera.jpg 


Cílové destinace:


V neposlední řadě si ujasněme, kam se chceme vydat. Na cestu bez cíle nebo máme konkrétní místa, která chceme navštívit? Také podle toho můžeme zabalit naše zavazadla – nejlépe jen jedno (minimalismus v batohu je ideální variantou převážně pro cestování do neznáma) a připravit se na místní předpisy, zákony, kulturu, ….

 

S tím je spojené právě plánování – lze vyrazit bez plánů, ale z hlediska té levnější varianty, která šetří nejen peníze, ale i čas (ten následně věnujeme do dalších destinací) a možná také nervy je vhodnější mít alespoň představu toho, co je účelem naší cesty a co bychom rádi viděli.

Na druhou stranu je pro dobrodruhy, kteří se otrkávají během nečekaných situací vyhovující vyrazit jen tak. Spontánně a všechny situace řešit, až nastanou.

 

 

Přejme si tedy vzájemně hodně nezapomenutelných zážitků a šťastnou cestu!


 


 


Cestování na vlastní pěst!
4.8 (96.67%)6