Jak přežít střední školu

.


Pamatujete, když šla Vaše ratolest do první třídy, jaká to byla tenkrát velká událost! Ale nástup na střední školu už tak neprožíváte, že ano? Máte pravdu, kornout s bonbóny pro spolužáky už opravdu shánět nemusíte, ale určitý ohled a zájem byste měli projevit.
,,Pro život, ne pro školu se učíme.“– Seneca
jablko na knihách

·         První dojem je důležitý

Určitě je třeba Vašeho středoškoláka podpořit, ale už není potřeba h doprovázet až ke dveřím školy, nedejbože do třídy! Vaše snahu dítě ocení v tom případě, když mu třeba pomůžete nakoupit všechny nezbytné pomůcky, ale ty důležitější úkony, jak třeba přihlášení do školní jídelny a podobně, nechte na Vašem potomkovi. Musí začít jednat samo za sebe a tohle je přece nejlepší start. Když to zvládne, jistě mu to zvedne sebevědomí a vše mu půjde lépe.
,,Dobrý učitel chrání žáky i před svým vlastním vlivem.“– Bruce Lee

·         Vybavte ho

Rozhodně nemusíte zruinovat celý rodinný rozpočet, ale určitě pořiďte Do šatníku Vašeho potomka pár nových kousků a určitě nějaký stylový batoh, aby hned ze začátku nepůsobil za outsidera a cítil se pohodově a sebevědomě. Ale nechte na Vašem dítěti, aby si vybralo samo!
,,Špatnostem se lze naučit i bez učitele.“– Seneca
učebna chemie

·         Jak si rozdělit čas

Naučte svého potomka pracovat s časem, bude to důležité pro zvládání jeho úkolů – nejen těch jednorázových, které bude dostávat každý den, ale i těch dlouhodobějších, jako jsou referáty či ročníkové práce. Pořiďte mu diář a naučte ho, jak si práci rozvrhnout tak, aby ho první stres a nedostatek času nepoložil.

Pokud tohle zvládnete, věřte, že Vaše dítě je připraveno a střední školu snad oba zvládnete bez větších potíží. Tímto jeho cesta stejně nekončí, ale přechod na vysokou školu https://www.tt-info.cz/stredni-skolou-vzdelavani-nekonci už bude zcela v jeho kompetenci, tak si to ještě naposledy užijte.

Jak přežít střední školu
3.2 (63.33%)6
.